Bezpieczny kredyt 2% Gdynia – bezpłatna pomoc

Bezpieczny kredyt 2% to rządowe wsparcie dla wielu osób! Jako eksperci finansowi z Gdyni, chcemy przybliżyć Wam najważniejsze informacje na temat tego programu, który jest skierowany do młodych osób poszukujących swojego pierwszego mieszkania.

Potrzebujesz pomocy przy kredycie 2%? Zadzwoń:

+48668107375

Bezpieczny kredyt 2% - co to jest?

Bezpieczny Kredyt 2% to program dopłat do rat kredytów, który ma na celu ułatwienie młodym osobom zakupu pierwszego mieszkania. Kredyt jest udzielany na normalnych, rynkowych warunkach, ale kredytobiorca w racie spłaca tylko kapitał kredytu oraz część odsetek. Pozostałe odsetki z każdej raty co miesiąc przez 10 lat spłacać będzie bankowi za nas rząd (za pośrednictwem państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego).

Bezpieczny kredyt 2% Gdynia
gov.pl

Jak działa Bezpieczny Kredyt 2%?

Rząd nazwał ten program "Bezpiecznym Kredytem 2 proc.", co może sugerować, że kredytobiorca spłaca odsetki jak przy kredycie z oprocentowaniem 2 proc. Tyle że to nie do końca prawda. Zasady przeliczeń są bardziej skomplikowane - zależą m.in. od oferty banku oraz tego, jak wygląda ona na tle średniej z całego rynku. Przykładowo, w wyliczeniach przedstawianych przez rząd beneficjent kredytu 2 proc. płaciłby de facto odsetki takie jak przy oprocentowaniu ok. 2,85 proc.

Poznaj szczegóły programu kredyt 2%

Pomagamy bezpłatnie!

+48668107375

Kto może skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2%?

O "Bezpieczny Kredyt 2 proc." będą mogły ubiegać się osoby w wieku do 45 lat (w przypadku małżeństwa lub rodziców to warunek dla jednej osoby), które nie mają i nigdy nie miały własnego mieszkania, domu ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. Słowem - to program wsparcia wyłącznie w nabyciu pierwszego mieszkania. Kredyt będzie można otrzymać na mieszkania zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

Bezpieczny kredyt 2% w Gdyni - podsumowanie

Program "Bezpieczny kredyt 2%" to szansa dla młodych osób na zakup pierwszego mieszkania. Pomimo pewnej skomplikowanej struktury oprocentowania, jest to propozycja, którą warto rozważyć. Jako eksperci finansowi z Gdyni, jesteśmy do Państwa dyspozycji, aby pomóc w zrozumieniu wszystkich niuansów związanych z tym programem. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń teraz!

+48668107375

Bezpieczny kredyt 2% - Q&A

Ile wyniesie rata kredytu 2%?
Rata kredytu z dopłatą wyniesie około 2,8 tysięcy złotych. Po 10 latach, kredytobiorca, który wziął udział w programie, będzie spłacał kredyt ze stałą ratą kapitałowo-odsetkową, która będzie wynosić 3. 172, 74 zł.
Czy kredyt 2% można nadpłacać?
W pierwszych trzech latach, będzie można nadpłacać kredyt 2 procent, istnieją jednak pewne warunki. Przede wszystkim łączna wysokość spłaty i zapłaconej przez kredytobiorcę raty, nie będzie mogła przekraczać w danym miesiącu kwoty pierwszej, pomniejszonej o dopłatę raty danego kredytu.
Kredyt 2 procent od kiedy?
Program Bezpieczny kredyt 2% ruszy w lipcu 2023 roku, od tego momentu będzie można ubiegać się o dofinansowanie na zakup nieruchomości.
Czemu kredyty idą w górę?
Podniesienie stóp procentowych jest spowodowana wysoką inflacją w Polsce.
Kredyt 2 procent warunki
Osoby, które mogą ubiegać się o Bezpieczny Kredyt 2% muszą mieć maksymalnie 45 lat i do momentu otrzymania kredytu, nie mogą być właścicielami żadnego lokalu mieszkalnego (w tym domu jednorodzinnego).
Jak otrzymać kredyt 2 procent?
Program zakłada, że kredyt może zostać udzielony, jeśli w dniu złożenia wniosku, kredytobiorca nie posiada innego kredytu hipotecznego ani nie posiada prawa własności lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.